سخنرانان کلیدی و هیأت علمی

 

سید مصطفی رسولی- شهردار همدان

موضوع سخنرانی: شهر سبز پایدار

 

دکتر کیوان صائب

سرپرست دانشگاه آزاداسلامی واحد پرند

موضوع سخنرانی: فلزات سنگین و سلامت انسان

 

دکتر حسین گنجی دوست

دانشکده مهندسی عمران و محیط زیست

دانشگاه تربیت مدرس

 

Dr.AMIR SAMADI

دکتر امیر صمدی

هیأت علمی گروه مهندسی آب

دانشگاه بین المللی امام خمینی (ره)

 

Dr.MOHAMMAD HOSEIN SAYADI

دکتر  محمدحسین صیادی

دانشکده منابع طبیعی و محیط زیست دانشگاه بیرجند

موضوع سخنرانی: فناوری های نوپدید در محیط زیست

 


دکتر محمد دلنواز

استادیار گروه مهندسی عمران محیط زیست

دانشگاه خوارزمی

 

دکتر نادر مختارانی

دانشکده مهندسی عمران و محیط زیست

دانشگاه تربیت مدرس

 


دکتر فرناز امین صالحی

استادیار گروه مهندسی محیط زیست

موسسه آموزش عالی مهر البرز

عنوان سخنرانی: مدیریت جامع پسماند و نقش آموزش مداوم در اجرای موفق آن در کشور

سومین همایش و نمایشگاه محیط زیست و بحران های پیش رو در اردیبهشت ماه 1395 در تهران برگزار می گردد

منبع: پایگاه خبری بهداشت، ایمنی، محیط زیست HSENEWS

مهندس عادل علاف صالحی دبیر سومین همایش و نمایشگاه محیط زیست و بحران های پیش رو در گفتگو با پایگاه خبری hse گفت هدف از برگزاری این همایش، پرداخت به مشکلات محیط زیست از آب و هوا گرفته تا خاک و کشاورزی و دریا که در سال های اخیر به شکل بحران های گوناگون خود را نشان داده است و متاسفانه محیط زیست ما سال های نفس گیری را سپری کرده  و این امر نه به خاطر تأثیر خشکسالی جهانی و تغییر اقلیم بلکه نتیجه سوء مدیریت و سیاسی کاری های محیط زیستی است.

وی افزود: رنگارنگی در روش های مدیریت و فردنگری حاکم بر سیستم های کنترل، همچنین معیارهای متغیر و چندگانه زیست محیطی منجر به سوء استفاده شرکت های تولیدی و کارخانجات عظیم از محیط زیست شده و ادامه این روند نامبارک باعث مدعی بودن مجموعه هایی شده که خود پیشرو آلایندگی زیست محیطی کشور هستند بطوریکه با آغاز برگزاری این رویداد، بطور مستقیم و غیرمستقیم به سنگ اندازی و کارشکنی در مسیر این حرکت محیط زیستی  پرداخته اند غافل از اینکه ما در دفاع از محیط زیست خود و فرزندانمان مصمم ترهستیم.

وی ادامه داد: ساختار این همایش بصورتی است که متخصصان و صاحب نظران، موضوعات مرتبط با محیط زیست مثل مهندسی آب، مهندسی فاضلاب، مهندسی کشاورزی، مهندسی دریا، خاک و زمین شناسی … با زبانی مشترک گرد هم آمده و نتایج نهایی تحلیل های زیست محیطی را از میان تحقیقات علمی، نشست های تخصصی، کارگاه های آموزشی، نمایشگاه تخصصی و نشست های عمومی دوستانه، استخراج خواهند نمود. همچنین در این رویداد از حضور صاحب نظران جهانی در حوزه محیط زیست از کشورهای ژاپن، آلمان، ترکیه، روسیه و آفریقای جنوبی بهره مند خواهیم شد.

مهندس صالحی یادآور شد : علاوه بر تحقیقات ارائه شده بصورت مقاله و کارگاه های تخصصی ارائه محصول و خدمات توسط شرکت های بین المللی، طرحی نیز به عنوان برترین های محیط زیست اجرا می شود که در این طرح، شرکت ها و سازمان ها از نظر فعالیت های دوستدار محیط زیست رتبه بندی شده و به برترین های هر بخش تأییدیه از طرف دبیرخانه علمی همایش اعطا خواهد شد. شرکت در این طرح اختیاری است و علاوه بر انتخاب برترین ها از میان داوطلبین، با بررسی هیئت تحقیق ستاد برترین ها، فعالیت ها و صنایع آلاینده و مخرب محیط زیست نیز شناسایی و معرفی خواهند شد.

وی تصریح کرد: همه به  این امر واقف هستند که محیط زیست قابل بازیابی و شوخی بردار نیست. همانطور که برترین ها لایق تقدیر هستند، آلاینده ها نیز لایق معرفی اند. دیگر وقت آن رسیده که جدیت در کار داشته باشیم  و جلوی تخریب بیشتر و تخریب کننده هایی که خود را از اصلاح و تغییر رویه زیست محیطی مصون می بینند، بایستیم. از این رو از کلیه شرکت ها و سازمان های دولتی و خصوصی همچنین صنایعی که خود را شایسته رقابت می بینند درخواست می کنیم برای اثبات حسن نیت، با تهیه فرم ها و اسناد مرتبط در این رقابت سازنده و تأثیرگذار حضور داشته باشند.

وی تاکید کرد: از دیگر برنامه های مهمی که در نظر گرفته شده نمایشگاه تخصصی جنبی می باشد که محل و بهانه ای برای ارائه نوآوری ها در محصولات و خدمات زیست محیطی است. شرکت ها و موسسات خصوصی و دولتی فعال در کلیه زمینه های عمرانی، نفتی، زیست محیطی و معدنی می توانند با حضور در نمایشگاه، محصولات و خدمات منحصر بفرد خود را در معرض دید شرکت کنندگان و مدعوین داخلی و خارجی همچنین مدیران رده بالای کشوری قرار دهند و باب جدیدی از همکاری های بین المللی به روی خود بگشایند.

وی در پایان خاطر نشان کرد: مهلت ارسال چکیده مقالات 25 مهرماه 1394 و همچنین مهلت ارسال اصل مقالات 25 دی ماه 1394 می باشد. طبق مصوبه شورای سیاست گذاری، تعرفه های ثبت نامی پس از تعدیل و فقط برای جبران هزینه های برگزاری، بصورت تفکیک شده اعلام خواهد گردید تا از همه اقشار اعم از دانشگاهی، غیردانشگاهی، فعالین محیط زیست و کلیه علاقه مندان بتوانند در این رویداد حضور بهم رسانند و در تصمیم سازی نهایی و تخصصی سهیم باشند.

تاریخ : ۱۳۹۴/۸/۱۷