سخنرانان کلیدی و هیأت علمی

 

سید مصطفی رسولی- شهردار همدان

موضوع سخنرانی: شهر سبز پایدار

 

دکتر کیوان صائب

سرپرست دانشگاه آزاداسلامی واحد پرند

موضوع سخنرانی: فلزات سنگین و سلامت انسان

 

دکتر حسین گنجی دوست

دانشکده مهندسی عمران و محیط زیست

دانشگاه تربیت مدرس

 

Dr.AMIR SAMADI

دکتر امیر صمدی

هیأت علمی گروه مهندسی آب

دانشگاه بین المللی امام خمینی (ره)

 

Dr.MOHAMMAD HOSEIN SAYADI

دکتر  محمدحسین صیادی

دانشکده منابع طبیعی و محیط زیست دانشگاه بیرجند

موضوع سخنرانی: فناوری های نوپدید در محیط زیست

 


دکتر محمد دلنواز

استادیار گروه مهندسی عمران محیط زیست

دانشگاه خوارزمی

 

دکتر نادر مختارانی

دانشکده مهندسی عمران و محیط زیست

دانشگاه تربیت مدرس

 


دکتر فرناز امین صالحی

استادیار گروه مهندسی محیط زیست

موسسه آموزش عالی مهر البرز

عنوان سخنرانی: مدیریت جامع پسماند و نقش آموزش مداوم در اجرای موفق آن در کشور

گفتگوی ویژه با مدیرعامل شرکت طرح و توسعه آبسان پارس

شهرام بیگ زاده فارغ التحصیل مهندسی عمران با گرایش آب و فاضلاب از دانشگاه صنعت آب و برق و کارشناسی ارشد سازه از دانشگاه قم بوده و با تجربه ای 20 ساله، مدیریت شرکت طرح و توسعه آبسان پارس را بر عهده دارند. ایشان طی گفتگویی دوستانه به معرفی شرکت و نقش آن در حمایت از سومین همایش و نمایشگاه محیط زیست و بحران های پیش رو، پرداختند.

ایشان در خصوص فعالیت شرکت گفتند: شرکت طرح و توسعه آبسان پارس بصورت مجموعه طرح و توسعه ثبت گردیده که اهداف طراحی و اجرا را مد نظر دارد و گام اول را در بحث برنامه ریزی کارهای خدمات مهندسی مشاور برداشته و در این راستا با توجه به تخصص ویژه هیات مدیره در مقوله آب و فاضلاب و محیط زیست ارائه خدمات کرده و رتبه های مد نظر را از سازمان مدیریت برنامه ریزی، مدیریت بحران، پدافند غیر عامل و وزارت نیرو اخذ نموده است.

این شرکت تاکنون فعالیت هایی بالغ بر 70 پروژه در سطح کشور، از مرز شمال غربی و استان آذربایجان شرقی تا استان گلستان و محدوه استان های تهران و البرز و همچنین استان های همجوار، در زمینه مطالعات، اجرا و نظارت بر اجرا داشته است.

درگام دوم در بحث استقرار سیستم HSE ، این شرکت بصورت مدون طی سه سال اخیر اقدام به فعالیت نموده و در این زمینه پروژه شاخص خود را با همکاری شرکت آب و فضلاب استان تهران آغاز و پیشرفت بسیار خوبی نیز داشته اند و امیدوار است نتایج آن در قالب کتاب تا آخر سال جاری منتشر گردد.

با توجه به اینکه شرکت آبسان پارس حامی سومین همایش و نمایشگاه محیط زیست و بحران های پیش رو شده است، مدیرعامل شرکت در خصوص لزوم برگزاری این رویداد افزودند: با توجه به اینکه ایران در شرایط بحران آب و محیط زیست به سر می برد، بعنوان یک شهروند نیاز مبرمی در پرداختن به مدیریت بحران آب و محیط زیست که به نوعی بحران حیاتی می باشد، داریم.

ایشان از دیدگاه یک متخصص اضافه کردند: چون این شرکت بصورت تخصصی در زمینه آب و محیط زیست فعالیت دارد و بسیاری از نقاط ضعف و قوت مدیریت بحران را می بیند، وظیفه خود میداند که در این مشکل به کمک جامعه بشتابد تا بحران برطرف شود.

همچنین ایشان افزودند در اولین سمینار بحران های محیط زیست که 19 شهریور برگزار می شود، در سخنرانی خود بحث بحران دریاچه ارومیه را مطرح کرده و تجربیات خود را در اختیار شرکت کنندگان قرار خواهند داد. همچنین با توجه به پیشنهادات و تقاضاهایی که به شرکت شده است، پیش بینی میکنند که سمینار تجدید شود.

مهندس بیگ زاده ادامه دادند: با توجه به اینکه شرکت آبسان پارس یک شرکت خصوصی می باشد اما در این سمینار به هیچ وجه اهداف اقتصادی ندارد و یک هدف تبلیغاتی فراتر به نام همیاری ملی را مد نظر قرار داده و دغدغه آب و محیط زیست را بعنوان یک شهروند متخصص دارد؛ مایل هستند تجربه ها و چالش های خود را دراختیار مردم بگذارند و بازخورد معنوی داشته باشند.

ایشان معتقدند در پی اهداف معنوی، اهداف اقتصادی نیز برآورده می شود و تمایل دارند اگر نتایج علمی و انتقالی این همایش بالا باشد حتماً در سایر همایش های مشابه نقش فعال تری را همراه با برگزارکنندگان همایش ایفا نمایند و قدم های محکم تر و همراه تری را بر میدارند و ایده های جدیدتر و بهتری را ارائه خواهند داد.

طبق نظر ایشان ارائه و ترسیم مشکلات از جانب شرکت ها و انجمن ها بسیار است اما ارائه راه کار اندک، لذا پیام ایشان به شرکت هایی که در حوزه آب و محیط زیست فعالیت دارند این است که به بحران نگاه اقتصادی نداشته و منافع کلان کشور را فدای منافع اقتصادی نکرده و طوری نباشد که یک برد یک واحدی، یک ضرر هزار واحدی در بر داشته باشد.

مهندس بیگ زاده به عنوان سخن آخر شرکت در همایش ها و سمینار های هم اندیشی در ارائه راه کار حل بحران را بسیار مفید دانسته و امید دارند که در این راستا به جامعه و دولت کمک فراوانی شود.

انتهای پیام/

تاریخ : ۱۳۹۴/۸/۱۷