سخنرانان کلیدی و هیأت علمی

 

سید مصطفی رسولی- شهردار همدان

موضوع سخنرانی: شهر سبز پایدار

 

دکتر کیوان صائب

سرپرست دانشگاه آزاداسلامی واحد پرند

موضوع سخنرانی: فلزات سنگین و سلامت انسان

 

دکتر حسین گنجی دوست

دانشکده مهندسی عمران و محیط زیست

دانشگاه تربیت مدرس

 

Dr.AMIR SAMADI

دکتر امیر صمدی

هیأت علمی گروه مهندسی آب

دانشگاه بین المللی امام خمینی (ره)

 

Dr.MOHAMMAD HOSEIN SAYADI

دکتر  محمدحسین صیادی

دانشکده منابع طبیعی و محیط زیست دانشگاه بیرجند

موضوع سخنرانی: فناوری های نوپدید در محیط زیست

 


دکتر محمد دلنواز

استادیار گروه مهندسی عمران محیط زیست

دانشگاه خوارزمی

 

دکتر نادر مختارانی

دانشکده مهندسی عمران و محیط زیست

دانشگاه تربیت مدرس

 


دکتر فرناز امین صالحی

استادیار گروه مهندسی محیط زیست

موسسه آموزش عالی مهر البرز

عنوان سخنرانی: مدیریت جامع پسماند و نقش آموزش مداوم در اجرای موفق آن در کشور

دومین سمینار بحران های محیط زیست برگزار گردید

دومین سمینار بحران های محیط زیست با محوریت حفاظت از منابع طبیعی و آبخیزداری با حضور متخصصین و علاقه مندان در تاریخ 20 آبان در سالن همایش های ستاد مدیریت بحران منطقه 7 شهرداری تهران برگزار شد.

در این جلسه پس از سخنان افتتاحیه جناب مهندس حامد حقی مدیرعامل موسسه مقاوم سازی و بهسازی لرزه ای ایران با موضوع لزوم همفکری سازمان های مردم نهاد با دانشگاهیان در حل بحران آب، جناب مهندس محمد امیر رحمانی، عضو هیئت علمی مرکز مطالعات بحران آب وابسته به شرکت مهندسی ماه دانش عطران، سخنرانی با عنوان به سوی دیپلماسی آب در احیای دریاچه ارومیه ایراد کردند و با اشاره به نتایج تحقیقات خود در زمینه بحران دریاچه ارومیه، نتایج حاصله را به سمع و نظر حضار رساندند. نتیجه قابل توجه در سخنان رحمانی تأثیر 10 درصدی تغییر اقلیم بر وضعیت کنونی دریاچه ارومیه بود که قبل از این گمان میرفت تغییر اقلیم مسئول اصلی این بحران باشد. طبق نتایج پژوهش­های ایشان، کشاورزی 65% و احداث سدها در حوزه دریاچه نیز حدود 25% تأثیر در خشک شدن دریاچه ارومیه دارند.

در ادامه مهندس عادل علاف صالحی دبیر سومین همایش و نمایشگاه محیط زیست و بحران­های پیش رو، پروژه انتقال آب قمرود را مورد واکاوی قرار دادند و برآوردهای اشتباهی که مبنای طراحی و اجرای آن قرار گرفته و طی آن هزینه بیش از حد نیازی صرف اجرا شده است را با استفاده از آمار و اطلاعات استخراج شده از اسناد و آمار، مورد اشاره قرار دادند. طرح انتقال آب از سرشاخه های دز به قم، عنوان پروژه­ای است که آب را از الیگودرز در استان لرستان به شهرهای محلات، خمین، گلپایگان، خوانسار، سلفچگان و در نهایت قم می­رساند. اجرای رسمی این طرح از سال ۱۳۸۲ آغاز شد که اجرای آن موجب انتقال سالانه ۱۸۱ میلیون متر مکعب آب از رودخانه‌های الیگودرز به سد کوچری و تصفیه ­خانه آن گردید.

ادامه مطلب

تاریخ : ۱۳۹۴/۸/۲۱