سخنرانان کلیدی و هیأت علمی

 

سید مصطفی رسولی- شهردار همدان

موضوع سخنرانی: شهر سبز پایدار

 

دکتر کیوان صائب

سرپرست دانشگاه آزاداسلامی واحد پرند

موضوع سخنرانی: فلزات سنگین و سلامت انسان

 

دکتر حسین گنجی دوست

دانشکده مهندسی عمران و محیط زیست

دانشگاه تربیت مدرس

 

Dr.AMIR SAMADI

دکتر امیر صمدی

هیأت علمی گروه مهندسی آب

دانشگاه بین المللی امام خمینی (ره)

 

Dr.MOHAMMAD HOSEIN SAYADI

دکتر  محمدحسین صیادی

دانشکده منابع طبیعی و محیط زیست دانشگاه بیرجند

موضوع سخنرانی: فناوری های نوپدید در محیط زیست

 


دکتر محمد دلنواز

استادیار گروه مهندسی عمران محیط زیست

دانشگاه خوارزمی

 

دکتر نادر مختارانی

دانشکده مهندسی عمران و محیط زیست

دانشگاه تربیت مدرس

پوستر همایش
اخبار سایت
حمایت معنوی دانشگاه ایلام از همایش

دانشگاه ایلام، طی نامه ای حمایت معنوی خود از برگزاری چهارمین کنفرانس و نمایشگاه محیط زیست را اعلام نمود. تصویر نامه اعلام همکاری این دانشگاه در ذیل می آید:

ادامه مطلب ...


معرفی نماینده علمی دانشگاه تربیت مدرس

دانشگاه تربیت مدرس طی نامه ای دکتر حسین گنجی دوست و دکتر نادر مختارانی را به نوان نماینده جهت ارائه سخنرانی کلیدی معرفی نمود.

ادامه مطلب ...


اعلام حضور مدیران و کارشناسان شهرداری همدان در همایش

شهرداری همدان طی نامه ای، حضور مدیران و کارشناسان شهرداری همدان، همچنین موضوع سخنرانی شهردار محترم همدان را اعلام نمود. تصویر نامه اعلام همکاری در ذیل می آید:

ادامه مطلب ...


حمایت علمی و معنوی دانشگاه خوارزمی از همایش

دانشگاه خوارزمی با معرفی نماینده علمی، طی نامه ای حمایت علمی و معنوی خود از برگزاری چهارمین کنفرانس و نمایشگاه محیط زیست را اعلام نمود.

ادامه مطلب ...


فراخوان طرح گزینش برترین های محیط زیست

نظر به برگزاری چهارمین کنفرانس و نمایشگاه محیط زیست در بهمن ماه 1395 ،  کلیه شرکت­ها، سازمان­ها و مجموعه­ های فعال در زمینه­ های مرتبط با محورهای علمی همایش، می­توانند در طرح گزینش برترین­ های محیط زیست، اعلام آمادگی نمایند. بخش­های مختلف این طرح عبارتند از شرکت برتر فعال در حوزه محیط زیست، تولید کننده برتر محصولات سازگار با محیط زیست، استاد برتر، کتاب برتر محیط زیست، دانشجوی برتر محیط زیست، پروژه برتر سازگار با محیط زیست، معادن برتر، پایان نامه تحقیقاتی برتر، رسانه برتر و فعال برتر محیط زیست.

ادامه مطلب ...


امکان صدور زودهنگام گواهی ارائه مقاله

به اطلاع می رساند طبق مصوبه شورای سیاست گذاری امکان صدور زودهنگام گواهی ارائه مقاله پس از انجام داوری و قبل از برگزاری کنفرانس امکانپذیر گردید. بدین ترتیب علاقه مندانی که گواهی زودهنگام ارائه مقاله نیاز دارند می توانند پس از ثبت مقاله در سامانه کاربران، با دبیرخانه به شماره 66191000 تماس حاصل نموده و درخواست داوری و صدور گواهی زودهنگام نمایند.

ادامه مطلب ...


فراخوان مقاله چهارمین کنفرانس و نمایشگاه محیط زیست

با توجه به ابلاغ اخیر سیاست‌های کلان محیط‌زیست توسط رهبر معظم انقلاب اسلامی و نظر به اهمیت روزافزون بحران‌های محیط‌زیستی پیش‌روی کشور، پس از برگزاری موفقیت آمیز سومین دوره در اردیبهشت ماه 95 "چهارمین کنفرانس و نمایشگاه محیط زیست "در بهمن ماه 1395 با حضور مدیران و کارشناسان دولتی، نمایندگان مراکز دانشگاهی و همچنین مشارکت شرکت‌ها در محل ستاد توان افزایی سازمان های مردم نهاد شورای اسلامی شهر تهران، برگزار می‌گردد.

ادامه مطلب ...


فراخوان مقالات پنجمین همایش و نمایشگاه HSE و سیستم های امنیتی (آبان 95)

دبیرخانه دائمی پنجمین همایش سالانه و نمایشگاه سالانه HSE و سیستم های امنیتی مقاله می پذیرد. مزایای ارائه مقاله در همایش به شرح زیر می باشد:اعزام نویسندگان 3 مقاله برتر به تور علمی اتریش/ امکان چاپ مقالات بنا به درخواست نویسندگان پس از پذیرش در همایش در مجلات ISI,ISC/ ارائه گواهینامه پذیرش و حضور و ارائه مقاله با نام تمامی نویسندگان برای مقاله دهندگان

ادامه مطلب ...


کارگاه تخصصی پیشرفته مدیریت و مهندسی HSE در مهندسی آب و فاضلاب؛ 6 آبان 95

بدینوسیله به استحضار علاقه مندان و پژوهشگران می رساند کارگاه تخصصی پیشرفته مدیریت و مهندسی HSE در مهندسی آب و فاضلاب؛ در تاریخ 6 آبان 1395 برگزار می گردد.

ادامه مطلب ...


مجموعه مقالات همایش

بنابر مصوبه شورای راهبردی مجموعه مقالات همایش جهت دانلود علاقه مندان، در کانال تلگرامی همایش بارگزاری گردید:

https://telegram.me/wcscenter

ادامه مطلب ...


گزارش برگزاری

سومین همایش و نمایشگاه محیط زیست و بحران های پیش رو

23 اردیبهشت 1395؛ پردیس فنی و مهندسی شهید عباسپور (دانشگاه شهید عباسپور)؛ تهران

ادامه مطلب ...


نحوه سفارش فیلم همایش

به اطلاع میرساند تمامی علاقه مندان می توانند نسبت به سفارش فیلم کامل همایش شامل 2 حلقه DVD اقدام نمایند. فیلم شامل افتتاحیه، سخنرانی های کلیدی افتتاحیه و اختتامیه، ارائه (سخنرانی) مقالات شفاهی، تصاویر مقالات پوستری و اختتامیه و مراسم قرعه کشی ربع سکه بهار آزادی می باشد. هزینه ها به شرح زیر می باشد:

ادامه مطلب ...


اطلاعیه مهم/ارسال گواهی ها

به اطلاع شرکت کنندگان غیر حضوری و عزیزانی که در همایش حضور نیافتند می رساند گواهی مقالات ظرف یک هفته به نشانی پستی نویسنده اول که در سامانه کاربران ثبت شده است، ارسال خواهد شد. در غیر اینصورت نشانی نویسنده دوم و به همین ترتیب نویسنده های بعدی ملاک عمل خواهد بود. 

ادامه مطلب ...


سومین همایش و نمایشگاه محیط زیست و بحران های پیش رو برگزار شد- تصاویر

تصاویر مربوط به سومین همایش و نمایشگاه محیط زیست و بحران های پیش رو را می توانید در کانال تلگرام مرکز مطالعات بحران محیط زیست مشاهده نمایید:

 

ادامه مطلب ...


اطلاعیه / در مورد مهلت ثبت نام

 به استحضار می رساند مهلت کلیه ثبت نام ها پایان وقت اداری روز 20 اردیبهشت 95 می باشد. بنابراین به درخواست های پس از این تاریخ ترتیب اثر داده نخواهد شد.

برگزیدگان مقالات شفاهی نیز اگر تا 20 اردیبهشت پاورپوینت مرتبط را به دبیرخانه ارسال ننمایند، به منزله انصراف از ارائه تلقی خواهد شد. (دوستانی که قبلا تعیین تکلیف نموده اند لطفا با دبیرخانه تماس نگیرند)

سازمان ها و شرکت های دولتی استثناعا

ادامه مطلب ...


اطلاعیه/ برنامه کلی همایش

به اطلاع می­رساند برنامه کلی روز همایش به شرح زیر می­باشد:

تاریخ برگزاری: 23 اردیبهشت 1395

ساعت شروع: 8:30

ساعت پایان: 17:30

نشانی محل برگزاری: تهران- بزرگراه وفادار شرقی- نرسیده به حکیمیه- پردیس فنی و مهندسی شهید عباسپور

ادامه مطلب ...


اطلاعیه/اعلام نتایج داوری مقالات و آغاز ثبت نام

بدینوسیله به اطلاع ارائه دهندگان مقاله و شرکت کنندگان در طرح برترین های محیط زیست می رساند نتایج داوری ها از امروز 27 فروردین 95 از طریق سامانه کاربران اعلام خواهد گردید. لطفاً جهت اطلاع از نحوه ارائه مقالات به سامانه کاربری خود رجوع نمایید.

ادامه مطلب ...


پرداخت هزینه های مقالات

باتوجه به اشکالات پیش آمده در سیستم بانکی، تا اطلاع ثانوی پرداخت آنلاین مقدور نبوده و کلیه پرداخت ها بایستی بصورت واریز به حساب یا کارت به کارت صورت پذیرد. لینک شماره حساب (کارت):

 

ادامه مطلب ...


افزایش هزینه حضور در همایش در سال جدید

به استحضار می رساند بنابر آیین نامه شورای راهبردی، هزینه حضور در روز همایش و دریافت گواهی حضور از تاریخ 1 فروردین 95 با افزایش همراه خواهد بود. بنابراین از علاقه مندانی که قصد حضور و استفاده از مطالب علمی و مدیریتی ارائه شده، دارند (با مقاله یا بدون مقاله)؛ خواهشمند است تا پایان سال جاری نسبت به ثبت نام اقدام فرمایند.

ادامه مطلب ...


آغاز ثبت نام کارگاههای تخصصی

ثبت نام کارگاه های تخصصی جانبی همایش آغاز گردید. این کارگاهها به دو شکل حضوری و مجازی برگزار خواهد گردید و علاقه مندان جهت مشاهده عناوین و سرفصل ها و همچنین ثبت نام بایستی پس از عضویت در سامانه کاربران از طریق پنل کاربری خود اقدام نمایند. شایان ذکر است ظرفیت کلاسها محدود می باشد و پس از تکمیل ظرفیت، ثبت نام متوقف خواهد شد.

ادامه مطلب ...


تمدید مهلت ارسال اصل مقالات

باسلام. بنابه تصمیم شورای سیاستگذاری همایش، مهلت ارسال اصل مقالات به زبان های فارسی و انگلیسی تا 29 اسفند 1394 تمدید گردید. شایان ذکر است مقالات ارسالی سریعا وارد مرحله داوری شده و طی 3 مرحله داوری انجام خواهد گرفت. بدین ترتیب مقالاتی که پذیرش گردیده اند و وضعیت ارائه آنها مشخص شده، بایستی تا 14 روز پس از تاریخ اعلام، ثبت نام آنها انجام پذیرد.

ادامه مطلب ...


حضور رایگان در تور علمی اتریش برای مقالات برگزیده همایش؛ فوریه 2017

با تصویب شورای راهبردی سومین همایش و نمایشگاه محیط زیست و بحران های پیش رو، به نویسندگان مقالاتی که با کسب امتیازات لازم به عنوان مقاله برتر نائل می گردند، بلیط رایگان حضور در تور علمی اتریش که در فوریه 2017 در شهر وین برگزار می گردد، اهدا خواهد گردید. 

ادامه مطلب ...


اعلام حمایت شهرداری تبریز و اداره کل حفاظت محیط زیست استان همدان

بدینوسیله به اطلاع پژوهشگران محترم می رساند شهرداری کلانشهر تبریز و اداره کل حفاظت محیط زیست استان همدان با معرفی نماینده علمی، حمایت خود را از محیط زیست اعلام کردند.

ادامه مطلب ...


ثبت نام آغاز شد

به اطلاع متخصصان و کلیه علاقه مندان می رساند ثبت نام جهت حضور در همایش و نمایشگاه آغاز شد. بدین منظور متقاضیان بایستی ابتدا در سامانه کاربران عضو شده و سپس از طریق منوی ثبت خدمات، نسبت به ثبت نام و پرداخت آنلاین وجه از طریق درگاه اینترنتی اقدام فرمایند. شایان ذکر است تعرفه های اعلام شده تا پایان سال جاری شامل تخفیف می باشند.

ادامه مطلب ...


گزارش فعالیت دبیرخانه

به گزارش روابط عمومی سومین همایش و نمایشگاه محیط زیست و بحران‌های پیش رو، تعداد مقالات دریافت شده تا به امروز 183 مقاله بوده و ۹ دانشگاه رسماً اعلام حمایت علمی از همایش نموده اند.

ادامه مطلب ...


دومین سمینار بحران های محیط زیست برگزار گردید

دومین سمینار بحران های محیط زیست با محوریت حفاظت از منابع طبیعی و آبخیزداری با حضور متخصصین و علاقه مندان در تاریخ 20 آبان در سالن همایش های ستاد مدیریت بحران منطقه 7 شهرداری تهران برگزار شد.

ادامه مطلب ...


اطلاعیه / ارسال اصل مقالات / فرمت

پژهشگران، دانشجویان و علاقه مندانی که در مهلت مقرر موفق به ارسال خلاصه مقاله نگردیده اند، می توانند تا تاریخ 29 اسفندماه 1394 نسبت به ارسال اصل مقلات خود طبق فرمت اعلام شده، اقدام نمایند.

ادامه مطلب ...


همکاری و حمایت علمی دانشگاه ها از همایش

بدینوسیله دانشگاه خوارزمی، دانشگاه صنعتی ارومیه، دانشگاه الزهرا (س) و دانشگاه آزاد اسلامی واحد رودهن، ضمن معرفی نماینده علمی جهت عضویت در کمیته علمی همایش، حمایت علمی خود را از این رویداد علمی بزرگ اعلام نمودند.

ادامه مطلب ...


گفتگوی ویژه با مدیر مرکز مطالعات بحران آب

اينجانب بهزاد بردبار فارغ التحصيل رشته عمران آب و فاضلاب از دانشگاه شهيد عباسپور و افتخار مديریت مرکز مطالعات بحران آب، وابسته به شرکت مهندسی ماه دانش عطران را دارم.

ادامه مطلب ...


سومین همایش و نمایشگاه محیط زیست و بحران های پیش رو در اردیبهشت ماه 1395 در تهران برگزار می گردد

منبع: پایگاه خبری بهداشت، ایمنی، محیط زیست HSENEWS

مهندس عادل علاف صالحی دبیر سومین همایش و نمایشگاه محیط زیست و بحران های پیش رو در گفتگو با پایگاه خبری hse گفت هدف از برگزاری این همایش، پرداخت به مشکلات محیط زیست از آب و هوا گرفته تا خاک و کشاورزی و دریا که در سال های اخیر به شکل بحران های گوناگون خود را نشان داده است و متاسفانه محیط زیست ما سال های نفس گیری را سپری کرده  و این امر نه به خاطر تأثیر خشکسالی جهانی و تغییر اقلیم بلکه نتیجه سوء مدیریت و سیاسی کاری های محیط زیستی است.

ادامه مطلب ...


گفتگوی ویژه با مدیرعامل شرکت طرح و توسعه آبسان پارس

شهرام بیگ زاده فارغ التحصیل مهندسی عمران با گرایش آب و فاضلاب از دانشگاه صنعت آب و برق و کارشناسی ارشد سازه از دانشگاه قم بوده و با تجربه ای 20 ساله، مدیریت شرکت طرح و توسعه آبسان پارس را بر عهده دارند. ایشان طی گفتگویی دوستانه به معرفی شرکت و نقش آن در حمایت از سومین همایش و نمایشگاه محیط زیست و بحران های پیش رو، پرداختند.

ادامه مطلب ...


برگزاری اولین سمینار بحران های محیط زیست با موضوع مدیریت منابع آب و تغییر اقلیم

اولین سمینار بحران‍های محیط زیست با موضوع مدیریت منابع آب و تغییر اقلیم از سلسله سمینارهای سومین همایش و نمایشگاه محیط زیست و بحران های پیش رو روز پنج شنبه مورخ 19 شهریور 94 در سالن اجتماعات ستاد مدیریت بحران منطقه 5 تهران برگزار گردید. در این سمینار علمی، اندیشمندان در 5 بخش به ارائه نتایج تحقیقات و تجربیات خود پرداختند.

ادامه مطلب ...


برگزاری کارگاه های تخصصی

تعداد 8 کارگاه تخصصی با محوریت نوآوری های علمی و اختراعات همزمان با همایش دوم برگزار شد.

ادامه مطلب ...


مراسم اختتامیه همایش دوم

مراسم اختتامیه دومین همایش و نمایشگاه محیط زیست پس از سخنرانی اساتید دانشگاه و ارائه مقالات برتر در پایان روز دوم با حضور اساتید و برگزارکنندگان برای اهدای جوایز و تندیس ها برگزار گردید.

ادامه مطلب ...


سخنرانی دکتر طاهری با موضوع دریاچه ارومیه

پس از ارائه گزارش دبیرخانه، جناب آقای دکتر طاهری مشاور و نماینده وزیر نیرو در کارگروه دریاچه ارومیه گزارشی علمی با موضوع روند خشک شدن دریاچه ارومیه ارائه دادند.

 

ادامه مطلب ...


بازدید از اتاق مدیریت بحران تهران

در روز دوم همایش بازدیدی از مرکز فرماندهی مدیریت بحران شهر تهران انجام گرفت. در این بازدید روند کار و فضای اتاق که مجهزترین مرکز فرماندهی بحران خاورمیانه است توضیحاتی به بازدیدکنندگان ارائه گشت. همچنین ملاقاتی با محققان ژاپنی شاغل در این مرکز ترتیب داده شد و شرکت کنندگان از تجارب و نتایج تحقیقات آگاهی یافتند.

 

ادامه مطلب ...


سخنرانی افتتاحیه همایش دوم محیط زیست

سخنرانی افتتاحیه همایش دوم با حضور دبیر اجرایی همایش آقای مهندس عادل علاف صالحی در پشت تریبون و ارائه گزارشی از فعالیت های دبیر خانه آغاز شد. همایش دوم در 2 روز و با حضور 400 نفر با موفقیت برگزار شد.

ادامه مطلب ...


محورهای علمی

مدیریت منابع آب و تغییر اقلیم

آلودگی‌های زیست‌محیطی (آب، خاک و هوا)

حفاظت از منابع طبیعی و آبخیزداری

مدیریت انرژی

پدافند غیرعامل و دفاع زیستی

فناوری های نوین در محیط زیست

محیط زیست انسانی

محیط زیست طبیعی

محیط زیست و صنعت (HSE)

 

اهداف همایش

 - ایجاد بستری مناسب برای گفتگو و تبادل نظر صاحبنظران، متخصصین، محققین، دانشگاهیان، دانشجویان و دست‌اندرکاران محیط زیست کشور و سایر ذینفعان از تمامی نهادهای علمی و اجرایی

- ترویج گفتمان توسعه پایدار و تاکید بر جنبه‌های فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی و سیاسی در مدیریت بحران‌های زیست ‌محیطی و سیاستگذاری‌های کلان کشور

- معرفی جایگاه جمهوری اسلامی ایران در مدیریت بحران‌های زیست‌محیطی در سطح بین‌المللی و افزایش قدرت چانه‌زنی‌های دیپلماتیک با همفکری بخش علمی جهت تدوین استراتژی‌های منطقه‌ای

- ارتقاء جایگاه دولت در مجموعه تلاش‌های در دست انجام جامعه علمی کشور برای حصول موفقیت در تحقق راهبردهای سازگار با محیط زیست و کاهش پیامدهای مخرب آن

- افزایش آگاهی و حساس‌سازی افکار عمومی جامعه نسبت به مشکلات زیست‌محیطی و اثرات تخریبی آن بر نسل‌های آینده با تاکید بر ابعاد اقتصادی- اجتماعی و فرهنگی

- معرفی و کمک به بومی‌سازی فناوری‌های نوین دوستدار محیط زیست و ایجاد ارتباط متقابل بین ذینفعان مختلف نظیر صنعت، دانشگاه و بخش‌های دولتی و قانون‌گذاری

- معرفی راهکارهای مهندسی و علمی با هدف بهینه‌سازی مصرف انرژی، کنترل آلودگی‌های زیست‌محیطی، کاهش ریسک‌های بهره‌برداری، حفاظت از منابع طبیعی و کاهش تولید پسماند

ارتباط با دبیرخانه

تهران، صندوق پستی 171-13185
تلفن مرکزی دبیرخانه: 66191000 (021)
فکس مرکزی: 89779269 (021)
پست الکترونیک: info@envco.ir

امروز : یکشنبه ۱۴ آذر ۱۳۹۵
شمارش معکوس تا برگزاری همایش
70
تاریخ های مهم همایش
تاریخ برگزاری »
1395/11/24
اخرین مهلت ارسال مقالات »
1395/09/30
درخواست گواهی زودهنگام »
1395/09/15
حامیان
دانشگاه مدیترانه شرقیدانشگاه بین المللی امام خمینیسیویلیکادانشگاه خوارزمیستاد سمن های شورای شهر تهرانشهرداری همداندانشگاه ایلامشرکت آذر پی آب سبلانسایت خبری تحلیلی بهداشت، ایمنی، محیط زیستاداره کل حفاظت محیط زیست استان همدانشرکت سهامی آب منطقه ای استان البرزنشر عطراندانشگاه صنعتی ارومیهشرکت سهامی آب منطقه ای استان اصفهاناداره کل حفاظت محیط زیست استان البرزدانشگاه الزهرا (س)سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهراندانشگاه آزاد اسلامی واحد رودهنموسسه مقاوم سازی و بهسازی لرزه ای ایرانمهندسین مشاور آبسان پارسانجمن علمی سیستم های سطوح آبگیر باران ایرانپورتال جامع ساخت و سازنشر دانششرکت ژیوار سازه گستر کاراسایت خبری تحلیلی کسب و کارانجمن علمی مهندسی و مدیریت پسماند ایرانانجمن زیست محیطی بلوط لرستان